Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 

Historie

Poppin

Popping je založený na technice rychlých kontrakcí a uvolnění svalů, aby způsobila trhnutí v tanečníkově těle, nazývaný pop anebo hit. Každý takový hit neboli „úder“ by měl být dokonale sesynchronizován s rytmem a beatem v hudbě. Tento styl dostal pojmenování podle toho, když ho Boogaloo Sam (Sam Solomon) předváděl, zvyknul si při tancování říkat „pop, pop, pop,…“. Popping je taky používán jako široký pojem, který zastřešuje širokou škálu dalších blízkých tanečních stylů, jako je strobing, liquid, himation nebo waving, které se často používají s poppinem, aby dotvořily taneční projev.

Ve všech těchto „podstylech“ se proto divákovi může zdát, že jeho tělo dělá pop. Rozdíl mezi jednotlivými podžánry je, jak přehnaný pop je. V „liquid“ připomínají pohyby těla vodu. Tady je poppin tak uhlazený, že o poppine jako takovým už nemůžeme mluvit. Připomíná tekutinu. Opakem je strobing, nebo roboting. „Strobing“ je taneční technika, která dodává pocit, že se tanečník pohybuje v strobo světlu. Podstatou je, vzít jakýkoliv taneční prvek a provést ho pomocí rychlých a krátkých „stop-and-go“ pohybů. „Roboting“ už podle názvu značí, že se tančí jako robot. Pohyby jsou statické, náhlé a trhavé. Někdy se předpokládá, že roboting vznikl z poppinu, ale tancování robota existovalo před poppinom. Vzniknul kolem konce 60tých let a byl vytvořen Charlesem „Robot“ Washingtonem, před tím než byla skupina The Lockers vůbec založena.

Popping jako široký pojem, dále zahrnuje styly jako gliding, floating, and sliding(příkladem je moonwalk), které jsou dělané převážně spodní částí těla, nohami. Jestli se to dělá správně, tak tanečník vypadá, jako kdyby klouzal po podlaze jako na ledě. Dva podstyly, které se vyvinuly od glidingu jsou turfing z Oaklandu, CA a jookingu Memphis, TN. Základní rozdíl mezi nimi je, že u turfingu se kloužete na patě a u jookingu se kloužete pomocí špiček. Opakem „glidu“ je tutting, kde je zakomponovaná vrchní část těla, která používá ruce, prsty a zapěstí, aby tvořily pravé úhly a geometrické kostky. Pohyby jsou složité a často používají pravého úhlu. Když se tutting dělá správně, tak to vypadá na způsob starověkého Egypta. Mnohé z těchto vzpomenutých technik (animation, strobing, waving, tutting, etc.) nemůžou být vystopovány a přiřazeny ke konkrétním osobám nebo skupinám jako zakladatelům.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one