Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 

Historie

„Lock“ je základním pohybem v lockingu. Je podobný projevem zmrznutí nebo náhlého zastavení. Podstatou je udělat „lock“ a po krátký pauze se znova pohnout a uvolnit. Tento tanec není o choreografii, jeho vystoupení prý vždy byla improvizací skrze určité prvky. Základem jsou sólové výstupy, a i když tančíte ve skupině lockerů nebo ve dvojici, locking je ve své podstatě hlavně tanec sólistů. Locking lze také tančit prakticky na jakýkoliv hudební podklad, nejen funky hudbu. Co se týče kostýmů, je pro lockeri příznačné pobavit nejen tancem, ale také svým oblečením, proto pruhovaná trika, podkolenky, barety nebo velké klobouky, barevné motýlky či kravaty. Čím šílenější barva, tím líp a víc funky. Je považován za první skutečný druh pouličního tance.

Jeho zakladatelem je Don Campbell, který vyrůstal na západním pobřeží USA. Svůj nezaměnitelný styl, kterým bavil své známé, kamarády nebo lidi v klubech vytvořil díky jiným, tehdy moc oblíbeným stylům tance, jako jsou alligator, chacha, funky chicken,… Většinu však dnes známých prvků v locku vymyslel Greg „Campbellock Jr“ Pope. Je nesprávný nazývat locking pop-locking. Popping a locking jsou dva rozdílné funkové styly se svými základními prvky. Tanečník může dělat jeden nebo druhý, ale ne oba styly najednou. „The Lockers“ byli složený z malé skupiny lockerů a robotů. Ostatními původními členy než Don Campbell, byli Fred „Mr. Pinguin“ Berry, James „Skeeter Rabbit“ Higgins, Adolpho „Shabba Doo“ Quijones, Tony „Tony Go Go“ Lewis, Charles „Charles Robot“ Washington, and Toni Basil, manažerka skupiny. Na počest její nápomocné role přivést locking do pozornosti veřejnosti, byla Basil v roce 2009 odměněna na World Hip Hop Championships jako první žena „žijícich legend“ Living Legend Award.
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one