Zde může být text o autorovi
Digg  Sphinn  del.icio.us  Facebook  Mixx  Google  BlinkList  Furl  Live  Ma.gnolia  Netvouz  NewsVine  Pownce  Propeller  Reddit  Simpy  Slashdot  Spurl  StumbleUpon  TailRank  Technorati  TwitThis  YahooMyWeb
 

Záhlaví stránek

 

Historie

B-boying - Break Dance
Bboying (break dance),je tanec zabývající se originalitou, silovými prvky a akrobaciemi.Spoustu lídí pokláda Break Dance za sport pod pojmem „točení na hlavě“,pravda je však jiná, slova Break Dance (lámavý tanec), jsou vymyšleny medii, a lídé si pod tímto pojmem představují koníček a sport, ale ve skutečnosti je to TANEC plný kreací, a nápadů, který pochází z Hip Hop kultury a spadá pod hlavní čtyři Hip Hop elementy (Rap,DJing,Graffity,Bboying.) A pro mnohých uspěšných Bboys to znamená i náplň života… Bboying vznikl v New Yourku (Bronx) v 80. letech jako nahrážka válčení gangů, své spory si vyřidili tímto způsobem (Battle), čímž se snížila i kriminalita v daných oblastech.

Po nějakém času si Bboying začalo oblibovat čím dále více lidí,a začas se stávat populárním jak i pro média, pro lidi z oblasti Hip Hop kultury, tak i pro lidi co měli jiné záliby než Hip Hop kulturu. Jedni z průkopníku Bboyingu, do těď velice uznávanymi, jsou RockSteady Crew. Kteři dali Bboyingu jiný smysl nez jen vyřizování ůčtů mezi gangy. Hudba je nedílnou součástí tohoto tance, který zacházi často i za hranice lidkých možností, na hudbu každý tanečník vyjádři svůj „style“, který si sám zvolí a líbí se mu, většinou tanečník ukazuje tanec (Toprocks,Footworks), a nebo obtížnějsí a silově náročnější prvky (PowerMove, Tricks and Combos) Každý kdo však začíná s Bboyingem by se měl z počátku naučit zaklady tzv. (Foundations), u kterých není těžké se je naučit ale podat je takovým způsobem, který by ukázal že jste opravdový Bboy (The Real Bboy).
 
Informace o zpracování osobních údajů |  Prohlášení o Cookies |
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one